To nejlepší z baroka

Hradby Otce vlasti

Délka
25 km
Časová náročnost
1 den
Jihlava

Hradby Otce vlasti

Objevte místo, jehož dějiny psalo stříbro. Zavítejte do Jihlavy, nejstaršího tzv. královského horního města, jehož dějiny jsou psány stříbrem, které se těžilo v okolních dolech. Do vlastnictví Jihlavu získal Jan Lucemburský v roce 1311, ještě v roce 1325 ji nazýval prvním horním městem Českého království, od jeho syna Karla IV. pak obdržela potvrzení výsostného postavení ve věcech horního práva.

Doporučujeme

    • Jihlavské podzemí
    • Dům Gustava Mahlera
    • Zámek Telč
Start

Jak se dostat do výchozího bodu

Jihlava je od Prahy vzdálena 130km. Na cestu do Jihlavy lze využít přímého autobusového spojení z Prahy – nádraží Florenc a do cílové stanice se dostanete zhruba za hodinu a půl.

Jihlavské podzemí

Jihlavské podzemí je druhou největší sítí podzemních chodeb na území České republiky, hned po Znojemském podzemí. Popularitu získalo především údajnými paranormálními jevy, které jsou zde občas k vidění. Chodby vznikly vzájemným propojením sklepů, které byly od konce 13. století tesány ve skále, mnohdy ve třech patrech pod sebou a sloužily k uskladnění piva a řemeslných výrobků. V nejhlubším místě vede trasa 18 metrů pod povrchem.

Tip: Nové expozice: minerály ze všech kontinentů světa (největším z nich je brazilský ametyst s váhou přes 80 kilogramů) a nový prohlídkový okruh sanace podzemí – Jihlavské kolektory.

Časy prohlídek a vstupné zde.

Dům Gustava Mahlera

V domě Gustava Mahlera v Jihlavě je umístěna expozice tohoto světově proslulého židovského dirigenta a hudebního skladatele s názvem Gustav Mahler a Jihlava. Expozice dokumentuje prostředí, v němž Mahler prožil své mládí, zdroje jeho tvorby i pozdější vzájemné vztahy s Jihlavou.

Informace o vstupném a otevírací doba zde.

Jihlavské podzemí

Dům Gustava Mahlera

Telč

30,4 km

Telč

Z Jihlavy se do Telče snadno dostanete přímou autobusovou linkou, cesta trvá necelou hodinu. Telč je město, které se,díky svému unikátnímu historickému jádru, dostalo v roce 1992 až na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Toto starobylé sídlo vykoupil tehdy ještě markrabě Karel ve třicátých letech 14. století, o pár let později postoupil Telč Oldřichovi z Hradce.

300 m

Zámek Telč

Jako klenot moravské renesanční architektury je označování zámek v Telči. Díky majitelům se na tomto vysočanském zámku velmi dobře zachovaly původní interiéry. Mnohé z nich jsou reprezentativním příkladem zásahu italského umění na naše území.

Zajímavost: Na zámku v Telči se natáčela známá pohádka Pyšná princezna.

Informace o vstupném a otevírací doba zde.

Zámek Telč

Chystáte se poznat Jihlava? Objevte příběhy v této lokalitě.

Vyhledání cesty autem


Akce

Ubytování

Tip na restauraci

Regionální produkty

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím