0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 další příběhy
v destinaci

© Petr Polák | archiv Czech Tourism

Jeseníky – západ

Čarovná zima ve Velkých Losinách

Čarovná zima ve Velkých Losinách

Obec v podhůří Hrubého Jeseníku si většina z nás pamatuje zejména díky čarodějnickým procesům. Ne každý ale už možná tuší, že se zde nacházejí také nejstarší moravské lázně. Hned o pár vesnic vedle, v sousedních Koutech nad Desnou najdete největší moravský skiareál, velmi doporučujeme zvážit zdejší jedinečnou kombinaci sportu a lázeňských procedur i při plánování vaší zimní dovolené.

S každými slavnými lázněmi se pojí nějaká legenda, pověst, nebo zkazka vysvětlující zázračné objevení léčivých účinků přírody. Ta velkolosinská vypráví o prašivém koni vyhnaném sedlákem z domu a jeho zázračném uzdravení díky vodě a blátu na místních lukách.

Za léčivými účinky zdejší vody jezdili lidé do Velkých Losin už v 16. století. © Ladislav Renner | archiv Czech Tourism

Za léčivými účinky zdejší vody jezdili lidé do Velkých Losin už v 16. století.

Z písemných zmínek víme, že do lázní putovali hosté již před rokem 1562. Sjížděli se za zázračnými účinky sirných termálních pramenů, které vyvěrají v hloubce jednoho tisíce metrů pod povrchem země. Typický charakter velkolosinské léčivé vodě dává vyšší teplota mezi 36 – 37 °C a zvýšený obsah sirovodíku. Chemicky je tedy cenným typem léčivé vody a je jedinou prostou sirnou termální vodou v naší republice.

V současné době v termálních lázních ve Velkých Losinách najdete vše pro spokojenou zimní dovolenou. Pro hosty jsou k dispozici čtyři lázeňské domy, jeden wellness hotel a kompletní balneoprovoz s širokou nabídkou léčebných a relaxačních procedur a wellness pobytů.

Novou chloubou lázní je unikátní termální park na místě někdejšího koupaliště.  Zařízení, které v České republice nemá obdoby, nabízí jako jediné koupel v přírodní termální vodě a to celkem v devíti vnitřních a venkovních bazénech s teplotou vody okolo 36° C. @ archiv Czech Tourism

Novou chloubou lázní je unikátní termální park na místě někdejšího koupaliště. Zařízení, které v České republice nemá obdoby, nabízí jako jediné koupel v přírodní termální vodě a to celkem v devíti vnitřních a venkovních bazénech s teplotou vody okolo 36° C.

Váš večerní program po lyžování si můžete zpříjemnit odpočinkem v termálních bazénech, relaxací v saunách či na masáži. Pro návštěvníky termálního parku je také připraven kalendář plný zajímavých akcí a bonusů.

K pobytu v lázních patří odpočinek a relaxace. Velké Losiny v tomto ohledu nabízejí spoustu možností. © Petr Polák | archiv Czech Tourism

K pobytu v lázních patří odpočinek a relaxace. Velké Losiny v tomto ohledu nabízejí spoustu možností.

V nabídce termálního parku samozřejmě nesmí chybět ani saunování a masáže. Vybírat můžete ze všech možných druhů. Najdete zde finskou, solnou, parní, aromatickou saunu i specialitu jakou je ledová komora. Váš pobyt v saunovém světě zpestří saunovací ceremoniály, při kterých pod vedením zkušeného saunéra zažijete netradiční zábavu a blahodárný účinek saunování se ještě umocní. Určitě si vyberete i z bohaté nabídky masáží a cvičení v bazénu.

Představte si romantickou atmosféru v jedinečném termálním parku – stylovější spa resort pro vaši zimní dovolenou široko daleko nenajdete. Zážitky, za kterými náročnější čeští lyžaři mířili tradičně do Rakouska, nebo Švýcarska, se dnes nemusíte vydávat na vyčerpávající cestu do stovky kilometrů vzdálených středisek.

@ archiv Czech Tourism

Jeseníky jsou oblíbeným cílem všech vyznavačů sjezdového i běžeckého lyžování a přímo v sousedství termálních lázní najdete největší skiareál na Moravě. Dokonalé zázemí s několika kilometry upravených sjezdovek, restauracemi, testcentrem lyží a snowboardů, dětským parkem, večerní lyžování,

Velkou atrakcí je i v zimě vodní elektrárna Dlouhé Stráně, kam se v zimě pořádají exkurze. Kolem horní nádrže pak vede jeden z okruhů běžeckých tras, které díky své nadmořské výšce mezi 100 – 1330 m n. m. mají většinu roku ideální sněhové podmínky.

Pro hosty ubytované ve Velkých Losinách je k dispozici skibus zdarma. A nebudeme proto příliš přehánět, když řekneme, že se tu z horké lázně dostanete pohodlně a bez potíží přímo na nástupní stanici vleku. Co víc si o zimní dovolené přát?

Ke svému lázeňskému pobytu se inspirujte na webových stránkách Svazu léčebných lázní ČR nebo Sdružení lázeňských míst ČR.

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím