0 1 2 3 4 5 6 7 další příběhy
v destinaci

Marek Havelka

Střední Čechy – severovýchod – Polabí

Výlet autem - strojem času

Výlet autem - strojem času

Můj příběh se odehrál o těchto prázdninách. Celá naše rodina jela jednoho slunečného dne strojem času (autem) na úžasný výlet do Dětenic. Marek Havelka (10 let)

Na parkovišti jsme náš dopravní prostředek zaparkovali , dle zvyklostí 21. století jsme zaplatili parkovné a vystavili parkovací lístek za čelní okno. Naše kroky směřovaly k místní restauraci. Překročením prahu této restaurace jsme se ocitli ve středověké krčmě. Usadili jsme v temném rohu místní knajpy na tvrdou dřevěnou lavici a za svitu svíce na nás křikla hospodská (čtěte temným, hlubokým hlasem) : „Chásko, co si dáte k žrádlu?“ Hospodská nám k pití nabídla pivo, něco zeleného, co roste za kuchyní spařené vodou a Čertovo chcaní. Vybral jsem si to poslední i když s obavou, ale byla to kola.

Marek Havelka

A za svitu svíce budoucnosti (baterka v mobilním telefonu) jsme prozkoumali denní nabídku místní kuchyně. Z nabídky vyhrálo kuřecí, protože hospodská říkala (čtěte temným, hlubokým hlasem) : „Kuře chytím na dvoře nejrychleji“ Pak jsme se přesunuli na turnaj rytířů. Každý rytíř si navrhnul jednu disciplínu pro všechny. Turnaj byl úžasný a vyhrál rytíř z Čech. Tím náš výlet skončil, nasedli jsme do stroje času (naší české Škodovky) a přesunuli se zpět do současnosti.

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím