0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další příběhy
v destinaci

Sára Hoznedrová

Český ráj

Údolím řeky Mohelky

Údolím řeky Mohelky

Moje první cesta o letošních prázdninách vedla do údolí řeky Mohelky, na soustředění dětského pěveckého sboru Severáček, kam kdysi dávno jezdila i moje maminka. Letos jsem na tenhle uzpíváný letní tábor jela i já. Libereckému kraji se říká kraj uplakaný deštěm a to se potvrdilo i na tomto táboře v Letařovicích. Sára Hoznedrová (9 let)

Pršelo nám tam docela často. Přesto se mi tam moc líbilo a naučila jsem se spoustu nových věcí, hlavně písniček. Také jsem poprvé se Severáčkem vystupovala na tradičním koncertě pro rodiče v letařovickém kostelíčku na kopci nad údolím. Na koncert se přijela podívat i většina mé rodiny.

Mým druhým zážitkem prázdnin byla cesta s babičkou na Velehrad u Uherského Hradiště, kde bydlí teta Anička a hodně členů naší velké rodiny. Na tetu jsem se těšila, ale úplně nejvíc na malého psíka Ořu. Pomáhali jsme s babičkou tetě na veliké zahradě, kde je pořád spousta práce. Jeden večer jsme s tetou opékaly buřty. Začalo pršet a my jsme se musely jít rychle schovat. Moravu mám ráda a vždycky se na tento výlet s babičkou moc těším.

Sára Hoznedrová

Dalším letním pobytem byl pro mě skvělý dětský tábor v Hubenově u Kolecovic. Je to tam moc prima a mám tam spoustu kamarádů. Je hezké, že se s nimi aspoň jednou za rok vidím. Hrajeme společně různé hry, chodíme na dlouhé výlety a spíme dokonce i pod širákem. Já jsem byla v druhém oddíle. Měli jsem v oddíle trochu zlobivé kluky, ale přesto byli moc fajn. Letošní celotáborová hra byla na téma Karel IV. a jeho život. Hry byly báječné. Nejraději jsem měla, když jsme byli se všemi kamarády pohromadě. Koupat jsme se chodili do velkého rybníku, u kterého celý tábor leží. Udělali jsme si s kamarády i náhradní rodinu, abychom si připomněli tu naši opravdovou a nestýskalo se nám. Tento tábor trval 14 dní. Když jsme jeli autobusem domů, uvědomila jsem si, že to bylo na táboře prima a že se mi domů ani moc nechce. Už se těším na další rok!

Sára Hoznedrová

Na konci prázdnin, po návratu z dovolené na Mallorce, jsme na kolech vyrazili směr Filipova huť na Šumavě, kde rodiče pronajali krásný byt na samotě u lesa. Z našeho pokoje byl vidět západ slunce i spousta hvězd na šumavském nočním nebi. Chodili jsme každý den sbírat houby a borůvky, až jsme je neměli kam dávat. Maminka s tatínkem nám vařili všechny možné druhy houbových jídel. Jezdili jsme na kolech dlouhé výlety. Za pět dnů jsme ujeli 132 km, a to bylo bráškovi teprve pět let! To jsme dost dobří! Nejvíce na bolavé nohy naříkala maminka, která tatínkovi nevěřila, že naplánoval na jeden den 52 kilometrů na kolech po šumavských kopcích. Všude na Šumavě je to totiž do kopce a z kopce. Jeden večer jsme s tátou pozorovali hvězdy a Velký vůz. Bylo tam krásně a úplně bez lidí.

Všechny moje výlety v Čechách byly jiné a krásné, ale nejvíc se mi líbil tábor s kamarády v Hubenově.

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím