0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 další příběhy
v destinaci

© Prague Pride

Praha

Festival všech barev duhy

Festival všech barev duhy

Největší svého druhu ve východní Evropě, vzbuzující silné emoce, magnet pro zahraniční turisty a především velkolepá oslava lásky. To všechno je Prague Pride, festival, který si na pražské scéně vybudoval svou jasnou pozici.

LGBT festival je oslavou rozmanitosti a demonstrací za rovná práva gayů, leseb, bisexuálů a transgender osob. Jeho vrcholem je karnevalový průvod městem, jehož se účastní nejen tisíce lidí, ale také alegorické vozy s tanečníky a dýdžeji. Jeho odnože mají všechny metropole západní Evropy i severní Ameriky, v pražském hlavním městě se bude konat již po šesté.

© Prague Pride

Při jeho prvním ročníku v srpnu 2011 přitom organizátoři doufali v účast alespoň dvou tisícovek osob. Sobotní průvod, který mířil z Václavského náměstí přes Národní třídu na Střelecký ostrov, nakonec přišlo hned na jeho první ročník podpořit deset tisíc návštěvníků. Místo pro setkávání i vzájemný dialog musí každoročně počítat s vyšším a vyšším počtem návštěvníků a trasu průvodu proto uzpůsobovat. Festival, kterému vévodí vlajky ve všech barvách duhy i pestrobarevné oblečení nabízí i doprovodný program a celoroční aktivity.

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím