0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 další příběhy
v destinaci

www.skrytepribehy.cz

Praha

Skryté příběhy - výlety pro děti po celé ČR

Skryté příběhy - výlety pro děti po celé ČR

Skryté příběhy jsou mobilní aplikace určená rodinám s dětmi, ve které najdete výletní trasy spojené s objevitelskou hrou. Tato hra navždy změní váš pohled na to, jak má vypadat dobrý rodinný výlet. Je to aktivita, která poskytne zábavu i poučení celé rodině a je příležitostí, jak smysluplně trávit společný čas.

Díky hře se pomocí časostroje přenesete do minulosti do různých historických situací. Vyberete si trasu, na kterou se chcete vydat s dětmi na výlet. Každá trasa má několik zastavení, na kterých se zaposloucháte do příběhu vyprávěného historickou postavou, která je nějakým způsobem spjatá s lokalitou. Na každém zastavení se dozvíte další kousek příběhu a budete svému průvodci pomáhat s vyřešením problému, který má. Bonusem jsou i body za správné odpovědi. Celou hrou vás bude provázet malý To-to, který k nám na Zem přišel z jiné galaxie, umí cestovat časem a ví, co se kde děje. Na konci každé hry na vás čeká překvapení v podobě zábavného selfíčka, kdy se kombinuje kreslený obrázek s reáliemi. Toto selfíčko můžete poslat kamarádům a podělit se s nimi o svůj zážitek.

Hru připravila společnost Tripeduca. Partnery Skrytých příběhů jsou CzechTourism, Kudyznudy, a Klub českých turistů Praha.

Co je potřeba

Ke hře potřebujete chytrý telefon s dostatečně nabitou baterií, do kterého si zdarma stáhnete aplikaci Skryté příběhy (Appstore, Google Play, nebo odkaz na www.skrytepribehy.cz). Aplikace je uživatelsky přátelská a intuitivní, její používání zvládnou i děti. V nainstalované aplikaci si vyberete trasu – lokalitu, kam se chcete vydat na výlet. Trasy jsou řazené od těch, které k vám jsou nejblíže až po nejvzdálenější. Doporučujeme si vybranou trasu stáhnout do mobilu z pohodlí domova, později pak v terénu nebudete potřebovat datové připojení. Trasa se vždy stáhne spolu s mapou a úkoly včetně příběhu, který je nahraný v audiu, aby ho celá rodina mohla poslouchat společně. Kvízové otázky nelze vyluštit bez toho, aniž byste na místo skutečně došli – otázky jsou připraveny se znalostí místa a jejich cílem je motivovat děti k pozorování okolí.

Délka tras, náročnost

Délka tras se pohybuje většinou mezi 1,5 km a 8 km, aby je zvládly i menší děti a zároveň, aby rodina měla čas ještě na jiné aktivity. Většinu tras projdete do dvou hodin – přibližný čas, který budete potřebovat, je vždy u trasy uveden, stejně tak informace o tom, jestli lze trasu absolvovat s kočárkem nebo na kole.

Skryté příběhy vás zavedou také do barokních lokalit. Zde je výběr některých tras.

Kuks (rok 1729) – název hry „PŘEPADENÍ ZÁMKU“

Zámek hraběte Šporka bude dnes v noci přepaden. U toho musíš být! Připravuje se obvinění, že hrabě je kacíř, protože uchovává, tiskne a šíří závadné knihy. Ale on má jen rád dobrou literaturu! Jestli budou u hraběte nalezeny knihy z černého seznamu, přijde o všechno. Spěchej na Kuks pomoci Šporkovi v těžké chvíli!

Trasa má 2,5 kilometrů a výlet vám bude trvat zhruba hodinu. Trasa vede od parkoviště v obci Kuksu do historické vesnice, poté přes most k Hospitálu Kuks a zpět. Na trase je několik schodišť, trasa tedy není vhodná pro kola a kočárky.

Kuks – Hřibojedy/ Stanovice (rok 1726) – název hry „POMSTA HRABĚTE ŠPORKA“

Hrabě František Antonín Špork má velkolepý umělecký plán. Chce vytvořit z kusu lesa s pískovcovými skalami jedinečnou sochařskou galerii, ale jezuité ze sousední Žirče, kteří mu původně slíbili pomoc, z velkolepého projektu vycouvali. Špork si vzal pušku a jde si to s jezuity vyřídit. To-to tě volá do akce! Zadrž rozzuřeného hraběte Šporka, než se pomstí představenému jezuitů!

Trasa vede nad lomem kolem Braunova Betléma a dále lesem. Začíná a končí na parkovišti v Hřibojedech. Je dlouhá 4 km a zvládnete ji za dvě hodiny. Terén není vhodný pro kola a kočárky.

Kutná Hora – Sedlec (rok 1702) – název hry „SANTINI A KOSTLIVCI“

Pozor! Hrozí, že slavný architekt Santini nedokončí stavbu kostela Nanebevzetí panny Marie a sv. Jana Křtitele v Kutné Hoře. Santini začal trpět nočními můrami plnými kostlivců. Je tak zničený, že chce zakázku zrušit a zmizet zpět do Prahy. Pomoz vypátrat, proč se mu to děje.

Trasa má 3,6 km a vede od Kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele přes vrch Kaňk do kostnice. Zvládnete ji za dvě a půl hodiny. Trasu můžete jet na kole.

Mariánská Týnice (rok 1680) – název hry „SELSKÁ VZPOURA“

V zemi je hlad, bída a mor a sedláci po celé zemi se bouří proti tomu, že mají víc a víc pracovat na panském a platit vyšší a vyšší daně. Rychtář Jirka Radim z Dřevce, vesnice kousek od Mariánské Týnice, se rozjel za opatem plaského kláštera, že mu to ždímání poddaných vytmaví. Proti cvičené armádě však nemají šanci. Musíš zasáhnout, jinak to s rychtářem nedopadne dobře.

Trasa vede od Muzea a galerie severního Plzeňska kolem koupaliště, dále přes polní cestu až k Voleskému rybníku a po cestě, která ústí na hlavní silnici u památné Radimovy lípy. Trasa má 5 kilometrů a výlet vám bude trvat zhruba 2 hodiny. Vyrazit na něj můžete také s kočárkem nebo na kole.

Kroměříž (rok 1840) – název hry „ZTRÁTA ARCHITEKTA ARCHEHO“

Po zámecké zahradě v Kroměříži běhá zoufalý muž. Je promočený a ještě k tomu pláče! Je to architekt Anton Arche, který tu má brzy postavit spoustu krásných staveb. Jenomže přišla bouřka a vítr mu vytrhl celý stoh stavebních výkresů z ruky. Všechny jsou promáčené a nečitelné. Rychle pomoz tomu chudákovi sesbírat ztracené stavební plány, než se objeví přísný zadavatel, pan arcibiskup.

Trasa vede Podzámeckou zahradou v Kroměříži, okruh začíná i končí u zámku a měří 2,2 km. Na procházku se můžete vydat i s kočárkem. Výlet včetně plnění úkolů vám bude trvat zhruba hodinu a půl.

Jičín (rok 1633) – název hry „NEZVRATNÝ DŮKAZ“

Právě jste se připletli k detektivnímu případu 17. století. Jistý finančník Baševi vydělal spoustu peněz nepoctivou prací a je třeba ho klepnout přes prsty. A náš hrdina, větrem ošlehaný a zkušený císařský vyšetřovatel Amantius, tomu určitě přijde na kloub. Jenom, aby ho přitom nezabili. Pomůžeš mu? Právě přijel do Jičína a začíná pátrat po klíčovém důkazu. Pomoz mu najít listinu, která dokazuje finanční čachry Jakoba Baševiho, a usvědč ho.

Krátká a snadná okružní trasa historickým centrem města Jičín. Můžete se na ni vydat s kočárkem nebo i na kole. Procházka vám zabere zhruba tři čtvrtě hodiny. Začnete na Valdštejnově náměstí a skončíte v zámeckém parku poblíž kostela svatého Jakuba Většího.

Praha – Malá Strana (rok 1630) – název hry „VALDŠTEJNŮV EGOPALÁC“

Ach, to je tedy velkolepá stavba, ten Valdštejnský palác! Konírny, jízdárna, zahrada jak z pohádky a paláců nepočítaně. A to všechno pro jednoho vrtošivého generála? Jmenuje se Albrecht z Valdštejna a za chvíli má přijet a poprvé se tu zabydlet. To bude tóčo. Pomoz vrchnímu staviteli Pieronimu uspokojit požadavky marnotratníka Valdštejna. Pieroni z toho chudák panikaří. Dokážeš zařídit, aby z toho nezešílel?

Trasa má 2 km a vede různými místy v okolí Valdštejnského paláce na Malé straně. Trasa je vhodná pro kola i kočárky. Pěšky příjemnou procházkou ji zvládnete zhruba za hodinu.

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím