0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 další příběhy
v destinaci

Loket © Ladislav Renner, archiv CzechTourism

Západočeské lázně

Pohádkové město Karla IV.

Pohádkové město Karla IV.

Navštivte unikátně dochované středověké město Loket v meandru řeky Ohře s monumentálním hradem, v němž mnohokrát pobýval římský císař a český král Karel IV. Malebné uličky s originálními restauracemi a kavárnami učarovaly básníku J. W. Goethovi, „železnému kancléři“ Otto von Bismarckovi i americkému herci Richardu Gerovi.

Loket je městem jako z pohádky. Romantický hrad s hranolovou věží, vypínající se nad řekou Ohří, hostil ve svých zdech mnohé české krále. Ve středověku představoval nedobytnou pevnost a byl proto označován jako „klíč k českému království“. Karel IV. hrad dobře znal, neboť zde byl jako dítě z rozkazu svého otce Jana Lucemburského vězněn – přesto se Loket stal jedním z jeho oblíbených sídel. Na Loketském hradě můžete obdivovat zachované podzemí i rytířské sály, unikátní porcelán z Karlovarska i cely někdejší státní věznice. A také větší část pozoruhodného meteoritu „Začarovaný purkrabí“, jehož fragmenty naleznete v Praze, ve Vídni, New Yorku, Berlíně, Ottavě nebo Moskvě.

Hrad Loket | © Ladislav Renner, archiv CzechTourism

Hrad Loket | © Ladislav Renner, archiv CzechTourism

V rámci Loketského kulturního léta navštivte v amfiteátru pod hradem unikátní představení opery Rusalka od Antonína Dvořáka. Nenechte si též ujít cyklus varhanních koncertů v kostele sv. Václava nebo zdejší bujaré vinobraní. V prostorách takzvané Černé věže můžete obdivovat výstavu historických fotografií tohoto pulsujícího městečka položeného v hlavním českém lázeňském regionu.

Loket je skutečnou oázou klidu – toulejte se po hradbách městského opevnění a na březích řeky Ohře nebo podnikněte pěší výlet do Svatošských skal, opředených pověstmi o skřítcích, vodnících a dalších záhadných bytostech. Odvážnější se tu mohou věnovat i vodním sportům. A pokud vám bude chybět ruch metropole, vydejte se do nedalekých Karlových Varů. Byl to právě císař Karel IV., kdo na lovu v loketských lesích objevil horké minerální prameny a dal tak impuls k založení těchto světoznámých lázní.

Tržní kolonáda v Karlových Varech je dílem vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. | © Ladislav Renner, archiv CzechTourism

Tržní kolonáda v Karlových Varech je dílem vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. | © Ladislav Renner, archiv CzechTourism

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím

Přihlášení

Nejste ještě zaregistrováni?

Registrace

Zapomenuté heslo

Podmínky

Svou registrací uživatel vyjadřuje souhlas, aby jeho e-mailová adresa mohla být využita pro účely evidence a pro marketingové účely agentury CzechTourism v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jakož i pro zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti i prostřednictvím třetích osob pověřených provozovatelem. Zároveň prohlašuji, že jsem byl poučen ve smyslu § 11 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů o tom, že poskytnutí osobních údajů k výše uvedenému účelu je dobrovolné.

Registrace

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi porta arcu viverra lacus lobortis, tempor tincidunt magna imperdiet. Suspendisse facilisis pharetra velit, vel euismod libero porttitor in. Ut eleifend tellus nec est laoreet dictum. Aliquam pharetra, diam vel sagittis fringilla, est ex varius orci, luctus tristique turpis sem non mi. Nunc eu lectus at ex euismod pellentesque. Aenean justo libero, pellentesque vitae nisl vel.

Registrovat se přes facebook