0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 další příběhy
v destinaci

Kutná Hora, Sedlec © Ladislav Renner, archiv CzechTourism

Střední Čechy – západ

Zlatý prsten Karla IV.

Zlatý prsten Karla IV.

Nejen hlavní město Praha, ale také střední Čechy reprezentují velkolepý odlesk slavných časů císaře Karla IV. Tento kraj patří k unikátním evropským regionům s nečekanou koncentrací panovnických hradů, skvostných královských měst i velebných chrámů.

Střední Čechy obklopují Prahu jako zlatý prsten. Proměňte se ve středověkého diplomata, rytíře či dvorní dámu a putujte po středočeských hradech, v jejichž zdech rozhodoval císař Karel IV. o osudech Svaté říše římské a celé Evropy. Naprostý unikát představuje Karlštejn imitující legendární hrad Svatého Grálu, jehož komnaty jsou vyzdobeny zlatem, drahokamy a relikviemi křesťanských světců. Nebo hrad Křivoklát s okolními hlubokými lesy, v nichž dobrý císař odpočíval a lovil divou zvěř. Nad pomíjivostí světské slávy můžete přemýšlet v romantických zříceninách gotických hradů opředených strašidelnými i humornými pověstmi z dávných časů. Klid můžete hledat v prastarém klášteře na Sázavě nebo v poutním místě ve Staré Boleslavi, kde byl kdysi zavražděn sv. Václav, hlavní český patron. V centrech historických měst vás budou hýčkat v originálních restauracích, ve kterých ochutnejte rakovnické a kolínské pivo nebo mělnické a kutnohorské víno, vyráběné zde od časů císaře Karla IV.

Křivoklát © Libor Sváček, archiv CzechTourism

Křivoklát

Sázava © Libor Sváček, archiv CzechTourism

Sázava

Okouzlí vás cesta vlakem do lázní Poděbrady s jejich unikátními minerálními prameny i cyklistický výlet do Jílového u Prahy se středověkými zlatými doly nebo na tradiční středočeský venkov kolem Sedlčan. Jak večerní prohlídka Karlštejna či Kutné Hory, památky UNESCO, tak tradiční městské slavnosti a vinobraní uchvátí dospělé, mladé páry i rodiny s dětmi. Stejně jako Karel IV. a jeho aristokratický dvůr relaxujte při originálních kulinářských zážitcích ve středočeských městech a hradech i v přírodě kolem Vltavy, Labe a Berounky.

Vltava - vyhlídka Máj u Teletína © Dagmar Veselková, archiv CzechTourism

Vltava - vyhlídka Máj u Teletína

Zobrazit detail

Zavřít

Interakce s mapou Zavřít mapu

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Rozumím

Přihlášení

Nejste ještě zaregistrováni?

Registrace

Zapomenuté heslo

Podmínky

Svou registrací uživatel vyjadřuje souhlas, aby jeho e-mailová adresa mohla být využita pro účely evidence a pro marketingové účely agentury CzechTourism v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jakož i pro zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti i prostřednictvím třetích osob pověřených provozovatelem. Zároveň prohlašuji, že jsem byl poučen ve smyslu § 11 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů o tom, že poskytnutí osobních údajů k výše uvedenému účelu je dobrovolné.

Registrace

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi porta arcu viverra lacus lobortis, tempor tincidunt magna imperdiet. Suspendisse facilisis pharetra velit, vel euismod libero porttitor in. Ut eleifend tellus nec est laoreet dictum. Aliquam pharetra, diam vel sagittis fringilla, est ex varius orci, luctus tristique turpis sem non mi. Nunc eu lectus at ex euismod pellentesque. Aenean justo libero, pellentesque vitae nisl vel.

Registrovat se přes facebook